Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Atak zimy zatrzymał remont ul. Jedności Narodowej we Wrocławiu [ZDJĘCIA]

map
Ulica Jedności Narodowej we Wrocławiu
Ulica Jedności Narodowej we Wrocławiu Magdalena Pasiewicz
Po kilku nieudanych przetargach udało się niedawno, bo w grudniu, rozpocząć remont ulicy Jedności Narodowej we Wrocławiu. Remont na dobre się jeszcze nie rozpoczął, a prace zostały wstrzymane. Inwestycje Wrocławskie uspokajają, że terminów dotrzymają.

Ulica Jedności Narodowej to jeden z ważnych szlaków komunikacyjnych. Znajduje się tu torowisko, osobny pas dla ruchu osobowego, chodniki dla pieszych i wydzielony pas dla parkujących samochodów. Brakuje tylko ścieżek rowerowych. Remont, którego od dawna potrzebowała ulica, ma to zmienić.

Nie jest to skomplikowany remont - mówi nam Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji. - Głównie chodzi o zwiększenie bezpieczeństwa w tym miejscu, wybudowanie ścieżek rowerowych i poprawienie przejść dla pieszych na przystanki. Ma powstać całkiem nowy przystanek przed wiaduktem kolejowym, a ten bliżej Oleśnickiej zostanie przeniesiony. Skrzyżowanie Oleśnickiej i Jedności Narodowej nie jest bezpieczne. A przeniesienie przystanku przed torowisko tramwajowe zwiększy bezpieczeństwo przechodniów, pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego. Takie zgłoszenia mieliśmy od rady osiedla, posłuchaliśmy ich.

Przystanek, który zostanie wybudowany na ulicy Rychtalskiej, ułatwi mieszkańcom dostęp do komunikacji miejskiej. MPK również dołoży swoja cegiełkę - w drugiej połowie 2021 roku przeprowadzi remont rozjazdów na skrzyżowaniu ulic: Słowiańskiej i Jedności Narodowej.

Zima nie sprzyja robotom drogowym

Rozkopany już odcinek czeka na wznowienie prac. Ulica Rychtalska jest przejezdna, chodniki po jednej stronie Jedności Narodowej, od Słowiańskiej do Rychtalskiej zabezpieczone. Ale piesi, rowerzyści i kierowcy muszą pokonywać tam teraz labirynt przeszkód.

Remont jest prowadzony etapami. Prace najbardziej zaawansowane są przy górce Słowiańskiej. Jak będą warunki sprzyjające, położona zostanie masa bitumiczna na drogi rowerowe - mówi Świercz.

Koszt inwestycji to 1,7 mln zł.

Ulica Jedności Narodowej we Wrocławiu

Atak zimy zatrzymał remont ul. Jedności Narodowej we Wrocław...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska