jg
I mecz Artego Bydgoszcz - CCC Polkowice 66:76 [WYNIK 26.04.2018, RELACJA, ZDJĘCIA, FINAŁ PLAY OFF PIERWSZY MECZ] fot. dariusz błoch
Artego Bydgoszcz - CCC Polkowice 66:76 [WYNIK 26.04.2018, RELACJA, ZDJĘCIA, FINAŁ PLAY OFF PIERWSZY MECZ]. W pierwszym meczu finału play-off CCC Polkowice pokonało na wyjeździe Artego Bydgoszcz 76:66.

Początek meczu był wyrównany, lecz potem do głosu doszło Artego, które popisało się niesamowią serią 14:0. To sprawiło, że polkkowiczanki przegrywały 21:10 i 23:12. Nie wyglądąło to najlepiej. W końcówce pierwszej kwarty trochę udało się odrobić straty (17:23). W drugiej części meczu CCC nie pozwoliło się już tak zdominować, ale też niestety nie udało się zniwelować strat. Efekt był taki, że na przerwie gospodynie prowadziły 43:35.

Koszykarki z Dolnego Śląska drugą połowę zaczęły fenomenalnie - zdobyły 10 punktów z rzędu i wyszły na prowadzenie 45:43. Świetnie grała Fagbenle, która co chwilę dziurawiła kosz przeciwniczek, za trzy trafiła też Gajda, która również weszła na wyższe obroty. Efekt był taki, że przed czwartą kwartę CCC prowadziło 54:51. Tej przewago nie udało się na szczęście roztrwonić. Do zwycięstwa przyjezdne prowadziły Fagbenle i Clark. Niewiele gorsza była Gajda. Cała trójka łącznie zdobyła aż 67 punktów!

Drugi mecz finału play-off Energa Basket Ligi Kobiet już w piątek (godz. 18.45). Potem rywalizacja przeniesie się do Polkowic.

Artego Bydgoszcz - CCC Polkowice 66:76 (23:17, 20:18, 8:19, 15:22)

Artego: Agnieszka Szott-Hejmej 16, Dragana Stanković 14, Jennifer O'Neill 12, Julie McBride 11, Elżbieta Międzik 7, DeNesha Stallworth 4, Justyna Żurowska-Cegielska 2, Julia Adamowicz 0.

CCC: Alysha Clark 29, Temi Fagbenle 21, Weronika Gajda 17, Angelika Stankiewicz 5, Lauren Ervin 2, Miljana Bojović 2, Magdalena Leciejewska 0, Artemis Spanou 0, Karolina Puss 0.

1:0 dla CCC Polkowice