MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Arkady Wrocławskie zostaną zamknięte. W tej galerii handlowej już nie zrobicie zakupów. Znamy termin [ZDJĘCIA]

Konrad Bałajewicz
Konrad Bałajewicz
Arkady Wrocławskie zostaną zamknięte. Spółka wydała oficjalne oświadczenie w tej sprawie
Arkady Wrocławskie zostaną zamknięte. Spółka wydała oficjalne oświadczenie w tej sprawie Michał Pawlik / Polska Press
Potwierdziły się informacje od najemców Arkad Wrocławskich dotyczące zamknięcia galerii handlowej, o których "Gazeta Wrocławska" informowała jako pierwsza. Prezes zarządu Arkad Wrocławskich wydał oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

Oświadczenie, które otrzymaliśmy od prezesa zarządu spółki Arkady Wrocławskie Pawła Ruszczaka potwierdzają pogłoski o zamknięciu tej galerii handlowej, które pojawiły się wśród najemców przestrzeni handlowej. Pisaliśmy o tym jako pierwsi tutaj:

Poniżej prezentujemy treść oświadczenia, z którego wynika że na decyzję o zamknięciu obiektu wpłynęła trudna sytuacja rynkowa spowodowana przez pandemię koronawirusa, inflacja oraz wzrost cen za energię elektryczną. Jest w nim podany również oficjalny termin zakończenia działalności (przypomnijmy, że nieoficjalnie najemcy mówili o terminie rozwiązania z nimi umowy najmu do 29 lutego 2024 r.):

"Niniejszym informujemy, że Zarząd spółki Arkady Wrocławskie S.A., będącej właścicielem centrum handlowego „Arkady Wrocławskie”, zlokalizowanego przy ulicy Powstańców Śląskich 2-4 we Wrocławiu, podjął decyzję o zamknięciu obiektu. Przyczyną podjętej decyzji jest trudna sytuacja rynkowa, wywołana między innymi Pandemią wirusa SARS CoV-2, która w sposób istotny przyczyniła się do ograniczenia działalności obiektów komercyjnych, jak również wzrost kosztów energii elektrycznej oraz wysoka inflacja. Okoliczności te znacząco wpłynęły na brak rentowności obiektu. Równolegle trwają negocjacje z podmiotem zainteresowanym nabyciem nieruchomości. Niezależnie od wyniku tych rozmów szacujemy, że działalność operacyjna centrum handlowego „Arkady Wrocławskie” zostanie zakończona w I kwartale 2024 roku. W tym celu prowadzimy zaawansowane rozmowy z najemcami, których obowiązują długoterminowe umowy najmu. Niezależnie od powyższego, działania związane z zarządzaniem centrum będą skupione na zapewnieniu jak najbardziej komfortowych warunków współpracy z najemcami aż do momentu zamknięcia obiektu."

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Praca sezonowa. Jaką umowę podpisać?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska