Amazon oficjalnie otworzył Centrum Logistyczne w Okmianach i… zapowiedział stworzenie muralu!

Red
Centrum Logistyki E-Commerce w Okmianach zostało oficjalnie otwarte. Budowano je 10 miesięcy prac oraz potem był etap rozruchu.
Centrum Logistyki E-Commerce w Okmianach zostało oficjalnie otwarte. Budowano je 10 miesięcy prac oraz potem był etap rozruchu. Materiały prasowe
Po 10-ciu miesiącach prac budowlanych oraz etapie rozruchu, Centrum Logistyki E-Commerce w Okmianach zostało oficjalnie otwarte. Dziś pracuje w nim już kilkaset osób – w okresie roku, docelowo firma planuje zwiększyć zatrudnienie do ponad 1000 pracowników. Amazon ogłosił także, że przy współpracy z lokalnymi artystami stworzy na zewnętrznej ścianie nowo powstałego budynku mural. Motywem przewodnim grafiki będzie specyfika pracy w Centrum, a przy jej tworzeniu autorów wesprą koncepcyjnie sami pracownicy firmy.

Okmiany, obok Pawlikowic, to jedno z dwóch miejsc w Polsce, w których Amazon zdecydował się w tym roku otworzyć nowe centra. Do wprowadzenia kolejnych inwestycji w kraju firmę zachęcił m.in. wzrost zapotrzebowania na usługi firmy wśród klientów z Polski i Europy.

Centrum w Okmianach to pierwszy w kraju budynek Amazon, odpowiedzialny za przepływ produktów pomiędzy przedsiębiorcami a Centrami Logistyki E-Commerce firmy. Na powierzchni ponad 60 tys. metrów kw., w rok od otwarcia, pracę znajdzie ponad 1 000 pracowników. W wykonywaniu codziennych zadań wspierać ich będą najnowocześniejsze technologie.

- Dzisiaj ponad 50 procent produktów dostępnych na naszych stronach internetowych pochodzi właśnie od sprzedawców Amazon – mówi Marcin Rusnaczenko, dyrektor Centrum Logistycznego w Okmianach. – W naszym budynku pracujemy nad tym, aby przesyłanie produktów wewnątrz naszej sieci logistycznej było jeszcze prostsze niż dotychczas.

W Centrum Okmianach zatrudnienie znalazły zarówno osoby zajmujące stanowiska poziomu początkowego, jak i specjaliści w branży IT, finansach, HR, logistyce, czy inżynierii. Rekrutację rozpoczęto na kilka miesięcy przed otwarciem obiektu. Osoby zatrudnione szkoliły się w innych filiach firmy, aby, wraz z ponad 150 Amazończykami, którzy zdecydowali przenieść się w okolice Okmian z innych oddziałów, stanowić obecnie wsparcie i szkolić nowo przyjętych.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników dotychczasowej rekrutacji – powiedział Tomasz Orszak, HR Manager w Amazon. – Nasza oferta spotyka się z dużym zainteresowaniem w regionie – oferujemy konkurencyjne pensje, atrakcyjny pakiet benefitów, dodatkowy bonus świąteczny do 1500 złotych brutto, umowy bezpośrednie, i wiele więcej.

Kandydaci, którzy pomyślnie przejdą proces rekrutacji, tak jak obecni pracownicy, otrzymają konkurencyjne wynagrodzenie rozpoczynające się od 20 zł brutto za godzinę i bogaty pakiet benefitów, który obejmuje prywatną opiekę zdrowotną, bezpłatny transport do pracy i z powrotem na wyznaczonych trasach, ciepłe posiłki za złotówkę, ubezpieczenie na życie i wiele więcej. Dodatkowo, w ramach programu „Postaw na swój rozwój” firma pokryje nawet 95 proc. kosztów kursów, podczas których pracownicy, zdobywają umiejętności szczególnie poszukiwane na rynku pracy – bez względu na to, czy mają one związek z rozwijaniem kariery w strukturach Amazon, czy też nie. Kwota dofinansowania w ciągu 4 lat może wynieść do 26 tys. złotych. Firma nie wymaga podpisania umowy lojalnościowej.

- 1 500 to liczba osób, które awansowały w Amazon w okresie ostatnich pięciu lat – czyli od momentu rozpoczęcia przez firmę działalności w Polsce. Rozwój jest dla nas niezwykle ważny. Sami intensywnie rośniemy i poszukujemy osób, które razem z nami będą piąć się do góry – dodał Tomasz Orszak. Informacje na temat aktualnie prowadzonych rekrutacji, dostępne są na stronach www.amazon.jobs/boleslawiec oraz www.pracujwamazon.pl

Amazon – aktywny uczestnik życia regionu

Okmiany i jego okolice to dla firmy bardzo ważna lokalizacja, w której poczyniła ona duże inwestycje. Swoją obecność w nowym regionie Amazon chce podkreślić tworząc mural na jednej ze ścian nowego budynku. W ramach projektu AmazonArt firma planuje, we współpracy z lokalnymi artystami, realizację grafiki, której motywem przewodnim będzie praca w nowo otwartym Centrum. Artystów koncepcyjnie wesprą pracownicy firmy. Poprzez szereg warsztatów i konsultacji, pomogą oni opracować wzór w pełni oddający nie tylko specyfikę pracy w Centrum, ale także jego regionalny charakter.

STEM Kindloteka – nowoczesna edukacja

Kindloteka to flagowy program CSR’owy Amazon, w ramach którego firma ufundowała już ponad 50 cyfrowych bibliotek w całej Polsce. Począwszy od 2019 roku, w szkołach i bibliotekach powstają STEM Kindloteki czyli interaktywne kąciki edukacyjne, które stanowią przestrzeń popularyzacji czytania oraz zajęć programistyczno – robotycznych prowadzonych przez przeszkolonego edukatora. W ramach programu STEM Kindloteka, Amazon przekazuje darowiznę w postaci gotowej pracowni oraz szkoli kadrę nauczycielsko- biblioteczną wybranych placówek. Niedawno program zawitał również w okolice Okmian – wsparcie otrzymały biblioteki publiczne w Legnicy oraz Krzywej koło Chojnowa.

- Program STEM Kindloteka to pierwszy nasz projekt skierowany do społeczności lokalnych w powiecie legnickim. Na przestrzeni kolejnych miesięcy będziemy sukcesywnie zwiększać nasze zaangażowanie społeczne w regionie, szczególnie w obszarze edukacji – dodaje Blanka Fijołek, PR & Community Manager w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Amazon Goes Gold - 200 tysięcy złotych wsparcia na rzecz wybranego ośrodka terapeutycznego w Polsce

Tylko w tym roku u ponad 300 tysięcy dzieci zostanie zdiagnozowana choroba nowotworowa. Nowotwory zajmują pierwsze miejsce wśród chorób niezakaźnych będących najczęstszą przyczyną śmierci małych pacjentów. Dlatego Amazon postanowił przyłączyć się do międzynarodowej inicjatywy zwiększającej świadomość problemu, pt. „Miesiąc Świadomości Nowotworów Dziecięcych” realizując kampanię Amazon Goes Gold.

Wśród oddziałów firmy na całym świecie, które wzięły udział w programie, znalazło się także Centrum Logistyki w Okmianach.
W wybrane dni września, w geście solidarności z najmłodszymi chorymi pracowali oni w piżamach, a do ubrań przypięli złotą plakietkę #AmazonGoesGold.

Złoty jest bowiem kolorem międzynarodowego Miesiąca Świadomości Nowotworów Dziecięcych. W całej Polsce udział w akcji wzięło ponad 2 800 osób. Doceniając zaangażowanie pracowników, Amazon przekaże szereg donacji rzeczowych na rzecz Fundacji opiekujących się chorymi onkologicznie dziećmi. W województwie dolnośląskim dotychczas wsparcie otrzymały Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową oraz Fundacja Zobacz Mnie.

Amazon a rozwój lokalnych przedsiębiorstw

Inwestycje Amazon, bezpośrednio wspierają również rozwój małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), które realizują sprzedaż poprzez strony firmy. Zasięg platformy e-commerce, umożliwia pozyskanie milionów nowych klientów. Co więcej, programy firmy, takie jak paneuropejski program Fulfillment by Amazon (FBA), pomagają małym i średnim przedsiębiorstwom zwiększać ich konkurencyjność poprzez wsparcie eksportu na zagranicznych rynkach. W ramach FBA producenci przesyłają towary do Centrów Logistyki E-Commerce Amazon znajdujących się w kraju prowadzenia działalności. Następnie ich produkty zostają udostępnione zamawiającym korzystającym ze stron e-commerce firmy. Dla małych i średnich przedsiębiorstw oznacza to możliwość rozwoju międzynarodowej sieci klientów bez ponoszenia dodatkowych kosztów logistycznych.

Dzięki Amazon mogę skupić się na rozwoju swoich linii produktów, a firma zajmuje się całą resztą – logistyką, magazynowaniem, obsługą klienta. Produkt, który sprzedaję także jest nietypowy – to skarpetki w specjalnych opakowaniach prezentowych – sushi, tortilli, pizzy. Ostatnio stworzyliśmy nową koncepcję – skarpetki w kształcie burgera. Nasze produkty dostępne są w różnych sklepach Amazon: europejskich, w USA, Kanadzie i w Zjednoczonych Emiratach Arabskich – powiedział Cyprian Iwuć, CEO Rainbow Socks.

Ćwiczenia WOT w pasie przygranicznym z Białorusią

Wideo

Komentarze 6

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

X
Xxx

I Cygan darmozjad z UG się załapał to praca dla niego po budowlance

G
Gość

Kolejny moloch za psie pieniądze ludzie pracują....

G
Gość
6 listopada, 14:01, Amazon fajny ale...:

Gdzie burza do chu,ja? Gdzie burza do chu,ja? Gdzie burza do chu,ja? Gdzie burza do chu,ja? Gdzie burza do chu,ja? Gdzie burza do chu,ja? Gdzie burza do chu,ja? Gdzie burza do chu,ja? Gdzie burza do chu,ja? Gdzie burza do chu,ja? Gdzie burza do chu,ja? Gdzie burza do chu,ja? Gdzie burza do chu,ja?

Trzeba chyba klepać, bo się zaciął.

A
Amazon fajny ale...

Gdzie burza do chu,ja? Gdzie burza do chu,ja? Gdzie burza do chu,ja? Gdzie burza do chu,ja? Gdzie burza do chu,ja? Gdzie burza do chu,ja? Gdzie burza do chu,ja? Gdzie burza do chu,ja? Gdzie burza do chu,ja? Gdzie burza do chu,ja? Gdzie burza do chu,ja? Gdzie burza do chu,ja? Gdzie burza do chu,ja?

G
Gość
6 listopada, 14:02, Gość:

Nowy kołchoz otwarty

przenoszenie paczek, tylko do tego potrzebni są Polacy światu, jakie to przykre. Wszędzie tylko centra logistyczne, zobaczcie sobie choćby pod Wrocławiem

G
Gość

Nowy kołchoz otwarty

Dodaj ogłoszenie