OPRAC.:
Piotr Rutkowski
Vincent Kriechmayr wygrał pierwszy z dwóch tegorocznych zjazdów w Kitzbuehel
Vincent Kriechmayr wygrał pierwszy z dwóch tegorocznych zjazdów w Kitzbuehel JEAN-CHRISTOPHE BOTT/PAP/EPA
Reprezentant gospodarzy 31-letni Vincent Kriechmayr wygrał w austriackim Kitzbuehel zjazd zaliczany do klasyfikacji alpejskiego Pucharu Świata. To jego piętnasty sukces w zawodach cyklu.

Druga lokata w kultowych zawodach przypadła startującemu z dopiero 43. numerem Włochowi Florianowi Schiedererowi, który był wolniejszy o 0,23. Na trzecim miejscu zjazd ukończył, ze stratą 0,31 s, Szwajcar Nils Hintermann. Kłopoty w trudnej widoczności mieli Norweg Aleksander Aamodt Kilde i Szwajcar Marco Odermatt.

Piątek był szczęśliwym dniem dla Kriechmayera. Odniósł trzecie zwycięstwo w sezonie i po raz 31 w karierze stanął na podium. Co ciekawe na Streifie do tej pory nie wygrał.

Niespodzianką jest także piąta lokata, dzielona razem z Włochem Dominkiem Paris, Norwega Adriana Smisetha Sejersteda, który startował z dalekim numerem, podobnie jak dalsze miejsce jego rodaka Aleksandra Aamodta Kilde, który pokonał trasę w 1.57,13 tracąc do zwycięzcy 0,97 co dało mu dopiero 16. lokatę. Także z dalekim numerem ruszył na trasę Słoweniec Miha Hrobat. Nie przeszkodziło mu to w zajęciu siódmej lokaty, podzielonej z Amerykaninem Travisem Ganongiem.

Dopiero na 28. miejscu zjazd ukończył Szwajcar Beat Feuz, którego od Kriechmnayera dzieliło 1.42. Feuz triumfował przed rokiem w drugim zjeździe w Kitzbuehel. W pierwszym najlepszy był Aleksander Aamodt Kilde. Szwajcar z kolei był najlepszy w obu zjazdach w 2021 roku. Dla Feuza jutrzejszy zjazd będzie ostatnim w karierze.

Dwukrotnie na starcie piątkowego zjazdu stanął Austriak Julian Schuetter, bowiem jadący przed nim Norweg Henrik Roea miał upadek na końcowym odcinku trasy, kiedy już Austriak rozpoczął jazdę. Aby dać Austriakowi możliwość powtórzenia przejazdu, został przez organizatorów przewieziony na start helikopterem.