MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Akcja „Kup pierogi, pomóż Ukrainie” - wrocławienie tłumnie ruszyli z pomocą [ZDJĘCIA]

Mieszkańcy Wrocławia licznie włączyli się do akcji „Kup pierogi, pomóż Ukrainie”.
Mieszkańcy Wrocławia licznie włączyli się do akcji „Kup pierogi, pomóż Ukrainie”. Magdalena Pasiewicz
Jednym z miejsc w których koordynowana jest pomoc dla Ukrainy jest Świetlica Ukraińska przy ul. Łaciarskiej we Wrocławiu, gdzie w niedzielę już od wczesnych godzin, ustawiła się długa kolejka po sporządzane na miejscu pierogi. Zebrane w ten sposób środki trafią do ofiar rosyjskiej agresji i wspomogą wojsko broniące naszego sąsiada.

W świetlicy przy ul. Łaciarskiej 32 we Wrocławiu od wczesnych godzinnych porannych trwa akcja, której celem jest zebranie jak największej ilości środków dla ofiar rosyjskiej agresji.

- W naszej świetlicy przy ul. Łaciarskiej 32 zbierają się kobiety i robią pierogi z serem i ziemniakami – zwane od czwartku „ukraińskimi”, ale też pierogi z mięsem czy inne wyroby, które później sprzedajemy, a uzyskane środki przekażemy na wsparcie naszych rodaków – mówi nam Olha Woit.

Czy są chętni na pierogi? I to jeszcze ilu! Kolejki są gigantyczne! I nikt ani myśli narzekać z tego powodu.

Środki zebrane podczas akcji przeznaczone są na wsparcie wojska i żołnierzy walczących na Ukrainie, rodzin uchodźców, czy też członków organizacji Płast (największa skautowa organizacja wychowawcza dzieci i młodzieży na Ukrainie – dop. red.).

- Aby udzielić skutecznej pomocy mieszkańcom Ukrainy można łączyć wiele akcji. To co robimy dzisiaj, przy okazji trwającej właśnie ekumenicznej modlitwy o pokój, to przykład takiego równoległego działania. Dzieci z rodzicami upiekły ciasto oraz inne słodycze i sprzedają na takim małym jarmarku przed kościołem, a pieniądze uzyskane z datków przekazują do centrum koordynacyjnego – mówiła nam podczas sobotniego nabożeństwa Łesa Sawicka, pracująca obecnie w Fundacji Kalejdoskop Kultur i zarazem aktywnie działająca w organizacji Płast Polska.

Jak podkreślają organizatorzy zbiórki, niezwykle istotna w niesieniu pomocy jest właśnie sama koordynacja, dzięki której nie powiela się podjętych działań.

- Przychodzą do nas też mężczyźni, którzy mają samochody i oferują swoją pomoc, kiedy trzeba coś gdzieś zawieść, czy kogoś podwieźć, przychodzą psycholodzy, którzy chcą pomóc szczególnie dzieciom, ale też ludzie cały czas przynoszą różne dary – wodę, środki higieniczne, konserwy, odzież, koce, kołdry, poduszki itp. Jesteśmy tutaj codziennie od 10 do 19 i zapraszamy wszystkich, którzy mogą włączyć się do naszej akcji – dodaje Irena Masniuk.

Przypominamy, że także w niedzielę (27.02) o godz. 18.00 na wrocławskim Rynku, mieszkańcy Dolnego Śląska wyrażą swoją solidarność i wsparcie dla Ukrainy. Stowarzyszenie "Dla Polski" zaprasza pod pręgierz na manifestację „Młodzi solidarni z Ukrainą”, a Klub Gazety Polskiej we Wrocławiu na demonstrację wsparcia dla Ukrainy – „Nie dla wojny, precz z Putinem”.

Mieszkańcy Wrocławia licznie włączyli się do akcji „Kup pierogi, pomóż Ukrainie”.

Akcja „Kup pierogi, pomóż Ukrainie” - wrocławienie tłumnie r...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Placek z agrestem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska