Absurdalne gole w meczu Korona Kielce - Radomiak Radomiak. Najpierw samobój, potem strzał klatką piersiową - to esencja PKO Ekstraklasy

Jacek Czaplewski
Mecz Korona Kielce - Radomiak Radom miał przedziwną aurę. Gospodarze zeszli na przerwę z prowadzeniem 2:0. Gole strzelone w Świętej Wojnie okazały się kuriozalne. Najpierw samobójczo trafił Luka Vusković, potem bezpośrednio Danny Trejo, dzięki akcji która zasługuje na miano "esencji PKO Ekstraklasy".

Korona - Radomiak: gole i skrót meczu

Vusković już w 1 minucie meczu mógł zaskoczyć swojego bramkarza, czyli wpakować piłkę do własnej siatki. Przyszły zawodnik Tottenhamu kopnął w kierunku bramki i tylko trzeźwość Gabriela Kobylaka uchroniła Radomiak przed samobójem.

Jak się jednak później okazało, samobójcze trafienie okazało się feralnym przeznaczeniem Vuskovicia. Nastolatek w 19 minucie po dośrodkowaniu z lewej flanki z bliska skierował futbolówkę do własnej bramki - i zrobiło się 0:1.

Kibice na meczu Korona - Radomiak. Bez gości

W 28 minucie Korona uciekła na dwa gole, kiedy juniorską stratę na środku boiska zanotował Luizao. Na nic zdało się ratowanie sytuacji. Danny Trejo na raty pokonał Kobylaka, uderzając z bliska... klatką piersiową.

Jakby tego było mało, Korona wcześniej zmarnowała najlepszą okazję ze wszystkich przed przerwą, gdy z paru metrów nie trafił Fredrik Krogstad.

W drugiej połowie Korona dołożyła kolejne dwa gole i wygrała prestiżowy mecz aż 4:0. - Fajnie zaczęliśmy kolejkę nr 29 - podsumował Wojciech Jagoda w Canal+ Sport 3.

Gol samobójczy Vuskovicia w meczu Korona - Radomiak

Gol Trejo w meczu Korona - Radomiak

Gol Szykawki w meczu Korona - Radomiak

Drugi gol Szykawki w meczu Korona - Radomiak

Postanowiliśmy przewidzieć jak będzie wyglądać ranking największych wyjazdów kibiców w Polsce za trwający sezon. Żeby załapać się do dziesiątki, należało przebić granicę 3 tys. osób. Liczby na podium to już totalne szaleństwo. Zobaczcie!

Największe wyjazdy kibiców w Polsce - poznaj ranking sezonu....