7DAYS EuroCup: Dramat Śląska w końcówce meczu. Porażka z Dolomiti po dogrywce

10.11.2021 wroclawslask wroclaw lokomotiw kuban euro cupn/z kolenda lukaszkoszykowkagazeta wroclawskapawel relikowski / polska press Pawel Relikowski / Polska Press
Śląsk Wrocław w meczu 5. kolejki 7DAYS EuroCupu z Dolomiti Energią Trento prowadzili już różnicą dziewięciu punktów, ale ostatecznie przegrali po dogrywce 77:81. Tym samym WKS jest jedynym zespołem w rozgrywkach, który ma na koncie same porażki.

Przed spotkaniem w Trydencie wydawało się, że Śląsk zmierzy się z najsłabszym z dotychczasowych rywali w 7DAYS EuroCupie. Początek środowego starcia wyglądał obiecująco dla WKS-u. Podopieczni Andreja Urlepa wygrali pierwszą kwartę 24:16, a na pierwszą połowę schodzili przy czteropunktowym prowadzeniu.

Po zmianie stron wrocławianie utrzymywali przewagę, prowadząc w pewnym momencie różnicą dziewięciu oczek. Wtedy ofensywę Trójkolorowych dopadła trudna do wyjaśnienia niemoc, a Dolomiti doprowadziło do wyrównania i tym samym dogrywki.

W niej skuteczniejsi okazali się gospodarze, którzy wygrali swój pierwszy mecz w obecnej kampanii 7DAYS EuroCupu. Śląsk wciąż pozostaje bez zwycięstwa i zamyka tabelę grupy A.

Dolomiti Energia Trento – WKS Śląsk Wrocław 81:77 (16:24, 18:14, 17:19, 18:12, dogrywka 12:8)
Dolomiti: Flaccadori 19, Williams 17, Reynolds 12, Saunders 10, Bradford 8, Conti 4, Mezzanotte 3, Forray 2, Ladurner, Rudović.
Śląsk: Kanter 17, Karolak 15, Meiers 11, Justice 10, Dziewa 8, Kolenda 7, Ramljak 5, Trice 2, Langevine 2, Gabiński.