7. PKO Nocny Półmaraton. Wygrał Etiopczyk, Polacy na podium (WYNIKI, ZDJĘCIA, RELACJA)

JEW, Rafał HyzikZaktualizowano 
Kilkanaście tysięcy biegaczy o godz. 22 ruszy ze Stadionu Olimpijskiego na ulice Wrocławia. Rozpoczyna się 7. PKO NOCNY PÓŁMARATON. To wielkie święto biegania w stolicy Dolnego Śląska, największa tego typu impreza w naszym mieście. Choć szyki nieco pokrzyżowała pogoda, to śmiałkowie nie zamierzają odpuszczać. Kibicujmy im na trasie! Najlepsi będą na mecie zaraz po godz. 23, ale są i tacy, którzy dobiegną z powrotem na Stadion Olimpijski już grubo po północy.

7. PKO NOCNY PÓŁMARATON (WYNIKI, RELACJA, ZDJĘCIA). Wygrał Etiopczyk GETAYE GELAU. Zameldował się na mecie z czasem 1:04:36

7. PKO NOCNY PÓŁMARATON - WYNIKI

Triumfatorem w klasyfikacji generalnej okazał się Etiopczyk, Getaye Gelau, który pokonał trasę w czasie 1:04:38. Dwa pozostałe stopnie podium zajęli Polacy! Drugi do mety dobiegł Artur Kozłowski (1:05:03), tuż za nim na finiszu pojawił się Szymon Kulka (1:05:13). Wśród Pań zwyciężyła Oleksandra Shafar z Ukrainy (1:12:15), która rok temu dobiegła do mety we Wrocławiu jako druga (poprawiła tym samym swój czas o ponad 3 minuty). Na drugim miejscu znalazła się Caroline Jebet Korir z Kenii (1:12:18), trzecia finiszowała jej rodaczka Ruth Nundu Mbatha z czasem 1:15:57.

WIELKA GALERIA ZDJĘĆ Z NOCNEGO PÓŁMARATONU WE WROCŁAWIU - BIEGACZE PRZY MOŚCIE GRUNWALDZKIM

7. PKO Nocny Półmaraton we Wrocławiu (MNÓSTWO ZDJĘĆ)

Motywem przewodnim tegorocznego półmaratonu w Stolicy Dolnego Śląska była muzyka klubowa. Taneczne rytmy towarzyszyły zawodnikom i kibicom (którzy wypełnili większą część trybuny zachodniej Stadionu Olimpijskiego) od samego startu. Biegacze wyruszyli w trasę – po raz pierwszy w historii Nocnego Wrocław Półmaratonu – z toru żużlowego Stadionu Olimpijskiego. Ich startowi towarzyszyła znane z koncertowych estrad dymy, światła, snopy iskier i płonący znicz na wieży zegarowej stadionu – pierwszy raz od dekad. Wspaniałej zabawy nie popsuły nawet opady deszczu, które występowały przez większą część imprezy.
Na szyjach zawodników zawisły po raz kolejny medale z krasnalami. Tym razem na pamiątkowych trofeach znalazła się para roztańczonych skrzatów. Co ważne, tegoroczne medale 7. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu będą łączyć się z trofeami za 37. PKO Wrocław Maraton – podobnie jak w ubiegłych latach.

Wspomniany bieg na królewskim dystansie – 37. PKO Wrocław Maraton – odbędzie się już 15. września 2019 r. Zapisy do udziału w tej imprezie wciąż trwają.

Godz. 22.48
Etiopczyk GELAU GETAYE minął już 15 kilometr z czasem 00:45:51. Za nim ze stratą około 25 sekund biegnie dwóch Polaków: Artur Kozłowski i Szymon Kulka.

Godz. 22.35
Czołówka minęła już 10. kilometr trasy. Prowadzi Etiopczyk z czasem 30:27. Przewidywany czas na finiszu to 1:04

Godz. 22.25
Gdy czołowi zawodnicy zbliżali się już do 8 kilometra, ze stadionu wciąż startowali zawodnicy. Do tej pory ruszyło około 10 tys. osób.

Godz. 22.15
Wystartował m.in. prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. Prezydent w zeszłym roku osiągnął czas 2:24:14 h co dało mu 9419 miejsce. Życzymy prezydentowi poprawienia tego wyniku!

Godz. 22.00
Przed startem dyrektor maratonu ostrzegł zawodników: W razie dużej burzy i gradu, będziemy zmuszeni przerwać bieg. Dlatego trzymajmy kciuki za pogodę!

7. PKO NOCNY PÓŁMARATON - START Z BIEŻNI STADIONU OLIMPIJSKIEGO - NA ŻYWO

DOKŁADNA TRASA 7. PKO NOCNEGO MARATONU WE WROCŁAWIU

fot. Paweł Relikowski

ZOBACZ TAKŻE: TAK JACEK SUTRYK WALCZYŁ NA PÓŁMARATONIE NOCNYM PRZED ROKIEM, JESZCZE JAKO KANDYDAT NA PREZYDENTA WROCŁAWIA

Jacek Sutryk w nocnym półmaratonie. Dobry bieg kandydata na ...

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 161

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Poznam miłego i kulturalnego Pana. Na portalu randkowym znajdziesz mnie pod loginem ania22: www.czaterka.pl

*

Poznam miłego i kulturalnego Pana. Na portalu randkowym znajdziesz mnie pod loginem ania22: www.czaterka.pl

*

Poznam miłego i kulturalnego Pana. Na portalu randkowym znajdziesz mnie pod loginem ania22: www.czaterka.pl

*

Poznam miłego i kulturalnego Pana. Na portalu randkowym znajdziesz mnie pod loginem ania22: www.czaterka.pl

*

Poznam miłego i kulturalnego Pana. Na portalu randkowym znajdziesz mnie pod loginem ania22: www.czaterka.pl

M
Maciej
2019-06-16T16:05:31 02:00, Gość:

Tyle władze miasta pieprzą o ekologii, a tymczasem dają pozwolenie na organizację maratonu podczas którego ulice szczelnie są zasypywane plastikowymi, jednorazowymi kubkami. Hipokryzja poziom uber.

Poziom uber? A co jest nie tak z uberem?

Te kubeczki są poddawane recyklingowi

M
Maciej
2019-06-16T16:07:18 02:00, Gość:

Tak niestety wyglądały ulice po tym jak przebiegła po nich ta hołota:

https://iv.pl/images/18362936223058932450.jpg

Słaba manipulacja. Już godzinę po biegu na ulicach nie było śladu po tych kubeczkach.

G
Gość

Tak niestety wyglądały ulice po tym jak przebiegła po nich ta hołota:

https://iv.pl/images/18362936223058932450.jpg

t
tyle i tylko tyle
2019-06-16T13:22:41 02:00, Gość:

Takie maratony są dla amatorów a nie dla etiopijczyków który zawodowo podrużują po europie zawodowo wygrywając maratony to jest nieuczciwe

Organizować tylko dla mieszkańców UE, jeśli wygra ktoś z poza UE to nie brać jego pod uwagę

G
Gość

Tyle władze miasta pieprzą o ekologii, a tymczasem dają pozwolenie na organizację maratonu podczas którego ulice szczelnie są zasypywane plastikowymi, jednorazowymi kubkami. Hipokryzja poziom uber.

L
Lizus z UM

Panie Prezydencie Sutryk!

Jest Pan wspaniały. Życzę miłego dnia. Pozdrowienia dla kota.

j
ja się pytam

A gdzie jest kot Sutryka, czyżby wyprzedził prezydenta ?

O
Oli
2019-06-16T11:11:42 02:00, Oli:

Zamiast siedzieć w piekna niedziele i się kłócić lepiej byście się wybrali w nasz piekny Dolny Śląsk się trochę poruszać. a wczoraj warto było przyjść na stadion podopingowac biegaczy, popatrzeć na piękne emocje, którym wielu towarzyszyły. Aloha!

2019-06-16T15:40:49 02:00, Marcin:

Ciągnij pałę emocjonalny pedale. Ludzie śpią, pracują, mają małe dzieci ale ty tego nie rozumiesz bo jesteś dziwką sutryka

Jak ktoś jest emocjonalny to jest pedałem? :) czy to coś złego? No tak ludzie pracują śpią pracują śpią pracują śpią i tak do śmierci. Nie ma miejsca na rozrywkę:p

Mam nadzieję, że nie masz dzieci, bo marną miałyby przyszłość z takim półinteligentnym starym

W
Wroc
2019-06-16T13:22:41 02:00, Gość:

Takie maratony są dla amatorów a nie dla etiopijczyków który zawodowo podrużują po europie zawodowo wygrywając maratony to jest nieuczciwe

2019-06-16T13:47:58 02:00, Wroc:

Wygrywa szybszy, to uczciwe. Zresztą są osobne klasyfikacje dla Polaków, żeby można było ich dofinansowywać.

2019-06-16T13:54:25 02:00, Gość:

Tylko oprócz Etiopczyków wykluczcie uczestników paraolimpiad bo znowu będzie siara.

2019-06-16T14:55:19 02:00, Wroc:

Że co? Bawi Cię, że osoba na wózku pokonała wczoraj półmaraton? Żałosne

2019-06-16T15:02:45 02:00, Gość:

Żałosna to jest twoja nadinterpretacja.

2019-06-16T15:09:16 02:00, Wroc:

Raczej Twoje dziwne insynuacje

2019-06-16T15:17:40 02:00, Gość:

Przynajmniej wiemy już, że jesteś kompletnym analfabetą, posługującym się "trudnymi" słowami w sposób kompletnie losowy. Małpa ze słownikiem miałaby lepszą skuteczność.

insynuacja

(zwykle w liczbie mnogiej) przypisanie komuś czynów, intencji itp. niezgodnych z obowiązującym prawem lub normami, wyrażone zwykle w postaci niedomówienia lub nieudowodnionych zarzutów

:D no co ty nie powiesz

M
Marcin
2019-06-16T11:11:42 02:00, Oli:

Zamiast siedzieć w piekna niedziele i się kłócić lepiej byście się wybrali w nasz piekny Dolny Śląsk się trochę poruszać. a wczoraj warto było przyjść na stadion podopingowac biegaczy, popatrzeć na piękne emocje, którym wielu towarzyszyły. Aloha!

Ciągnij pałę emocjonalny pedale. Ludzie śpią, pracują, mają małe dzieci ale ty tego nie rozumiesz bo jesteś dziwką sutryka

G
Gość

Poznam miłego i kulturalnego Pana. Na portalu randkowym znajdziesz mnie pod loginem ania22: www.czaterka.pl

***

Poznam miłego i kulturalnego Pana. Na portalu randkowym znajdziesz mnie pod loginem ania22: www.czaterka.pl

***

Poznam miłego i kulturalnego Pana. Na portalu randkowym znajdziesz mnie pod loginem ania22: www.czaterka.pl

***

Poznam miłego i kulturalnego Pana. Na portalu randkowym znajdziesz mnie pod loginem ania22: www.czaterka.pl

***

Poznam miłego i kulturalnego Pana. Na portalu randkowym znajdziesz mnie pod loginem ania22: www.czaterka.pl

***

Poznam miłego i kulturalnego Pana. Na portalu randkowym znajdziesz mnie pod loginem ania22: www.czaterka.pl

***

Poznam miłego i kulturalnego Pana. Na portalu randkowym znajdziesz mnie pod loginem ania22: www.czaterka.pl

***

G
Gość
2019-06-16T13:22:41 02:00, Gość:

Takie maratony są dla amatorów a nie dla etiopijczyków który zawodowo podrużują po europie zawodowo wygrywając maratony to jest nieuczciwe

2019-06-16T13:47:58 02:00, Wroc:

Wygrywa szybszy, to uczciwe. Zresztą są osobne klasyfikacje dla Polaków, żeby można było ich dofinansowywać.

2019-06-16T13:54:25 02:00, Gość:

Tylko oprócz Etiopczyków wykluczcie uczestników paraolimpiad bo znowu będzie siara.

2019-06-16T14:55:19 02:00, Wroc:

Że co? Bawi Cię, że osoba na wózku pokonała wczoraj półmaraton? Żałosne

2019-06-16T15:02:45 02:00, Gość:

Żałosna to jest twoja nadinterpretacja.

2019-06-16T15:09:16 02:00, Wroc:

Raczej Twoje dziwne insynuacje

Przynajmniej wiemy już, że jesteś kompletnym analfabetą, posługującym się "trudnymi" słowami w sposób kompletnie losowy. Małpa ze słownikiem miałaby lepszą skuteczność.

insynuacja

(zwykle w liczbie mnogiej) przypisanie komuś czynów, intencji itp. niezgodnych z obowiązującym prawem lub normami, wyrażone zwykle w postaci niedomówienia lub nieudowodnionych zarzutów

W
Wroc
2019-06-16T13:22:41 02:00, Gość:

Takie maratony są dla amatorów a nie dla etiopijczyków który zawodowo podrużują po europie zawodowo wygrywając maratony to jest nieuczciwe

2019-06-16T13:47:58 02:00, Wroc:

Wygrywa szybszy, to uczciwe. Zresztą są osobne klasyfikacje dla Polaków, żeby można było ich dofinansowywać.

2019-06-16T13:54:25 02:00, Gość:

Tylko oprócz Etiopczyków wykluczcie uczestników paraolimpiad bo znowu będzie siara.

2019-06-16T14:55:19 02:00, Wroc:

Że co? Bawi Cię, że osoba na wózku pokonała wczoraj półmaraton? Żałosne

2019-06-16T15:02:45 02:00, Gość:

Żałosna to jest twoja nadinterpretacja.

Raczej Twoje dziwne insynuacje

G
Gość
2019-06-16T13:22:41 02:00, Gość:

Takie maratony są dla amatorów a nie dla etiopijczyków który zawodowo podrużują po europie zawodowo wygrywając maratony to jest nieuczciwe

2019-06-16T13:47:58 02:00, Wroc:

Wygrywa szybszy, to uczciwe. Zresztą są osobne klasyfikacje dla Polaków, żeby można było ich dofinansowywać.

2019-06-16T13:54:25 02:00, Gość:

Tylko oprócz Etiopczyków wykluczcie uczestników paraolimpiad bo znowu będzie siara.

2019-06-16T14:55:19 02:00, Wroc:

Że co? Bawi Cię, że osoba na wózku pokonała wczoraj półmaraton? Żałosne

Żałosna to jest twoja nadinterpretacja.

Dodaj ogłoszenie