7. PKO Nocny Półmaraton we Wrocławiu (MNÓSTWO ZDJĘĆ)

Paweł Relikowski
7 PKO NOCNY PÓŁMARATON WROCŁAW - ZDJĘCIA Z NOCNEGO PÓŁMARATONU WE WROCŁAWIU
7 PKO NOCNY PÓŁMARATON WROCŁAW - ZDJĘCIA Z NOCNEGO PÓŁMARATONU WE WROCŁAWIU Paweł Relikowski
W sobotę, mimo burzowej pogody, na trasę 7. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu wyruszyło aż 10 740 osób. Według nieoficjalnych wyników do mety dotarło 10 678 uczestników. Nasz fotoreporter fotografował Wasze zmagania z trasą i deszczem w pobliżu efektownie oświetlonego most Grunwaldzkiego. Odnajdźcie się na zdjęciach w naszych galeriach.

Triumfatorem w klasyfikacji generalnej okazał się Etiopczyk, Getaye Gelau, który pokonał trasę w czasie 1:04:38. Dwa pozostałe stopnie podium zajęli Polacy! Drugi do mety dobiegł Artur Kozłowski (1:05:03), tuż za nim na finiszu pojawił się Szymon Kulka (1:05:13). Wśród Pań zwyciężyła Oleksandra Shafar z Ukrainy (1:12:15), która rok temu dobiegła do mety we Wrocławiu jako druga (poprawiła tym samym swój czas o ponad 3 minuty). Na drugim miejscu znalazła się Caroline Jebet Korir z Kenii (1:12:18), trzecia finiszowała jej rodaczka Ruth Nundu Mbatha z czasem 1:15:57.

ZOBACZ KOLEJNE GALERIE ZE ZDJĘCIAMI ZAWODNIKÓW ROBIONYMI W OKOLICACH MOSTU GRUNWALDZKIEGO

7. PKO Nocny Półmaraton we Wrocławiu. Część druga (MNÓSTWO ZDJĘĆ)

7. PKO Nocny Półmaraton we Wrocławiu. Część trzecia (MNÓSTWO ZDJĘĆ)

7. PKO Nocny Półmaraton we Wrocławiu. Część czwarta (MNÓSTWO ZDJĘĆ)

7. PKO Nocny Półmaraton we Wrocławiu. Część piąta (MNÓSTWO ZDJĘĆ)

Motywem przewodnim tegorocznego półmaratonu w Stolicy Dolnego Śląska była muzyka klubowa. Taneczne rytmy towarzyszyły zawodnikom i kibicom (którzy wypełnili większą część trybuny zachodniej Stadionu Olimpijskiego) od samego startu. Biegacze wyruszyli w trasę – po raz pierwszy w historii Nocnego Wrocław Półmaratonu – z toru żużlowego Stadionu Olimpijskiego.