68. PLEBISYT SPORTOWY Gazety Wrocławskiej. Poznaj laureatów plebiscytu [Retransmisja gali on-line]

DM

Wideo

Udostępnij:
W piątek, 26 lutego, podczas wirtualnej gali online, poznaliśmy wszystkich laureatów 68. Plebiscytu Sportowego Gazety Wrocławskiej. Przyznaliśmy prestiżowe tytuły Sportowca Dekady - osobno wśród kobiet i mężczyzn, Trenera Dekady i Drużyny Dekady. Nagrodziliśmy także działaczy i sportowe talenty z regionu. Poznaliśmy także werdykt kapituły w kategoriach Najlepszy Sportowiec i Trener Roku, Drużyna czy Odkrycie Roku. Obejrzyj retransmisję tego wydarzenia.
SPRAWDŻ WYNIKI
w wojewódzkim finale
Sportowiec Dekady - Mężczyźni
Sportowiec Dekady - Kobiety
Trener Dekady
Drużyna Dekady
Sportowy Talent Roku
Działacz Sportowy Dekady
SPRAWDŹ WYNIKI
w pierwszym etapie głosowania
Sportowiec Dekady - Kobiety
Sportowiec Dekady - Mężczyźni
Trener Dekady
Drużyna Dekady
Sportowy Talent Roku

_____________________

Patronem i Partnerem Głównym plebiscytu sportowego jest:

Cezary Przybylski - Marszałek Województwa Dolnośląskiego

Nasz plebiscyt wspiera także:

Plebiscyt Sportowy "Gazety Wrocławskiej" to najstarszy i najbardziej prestiżowy ranking sportowy w naszym regionie. W tym roku nagrody dla najlepszych sportowców, trenerów i drużyny zostaną przyznane już po raz 68. Od kilku lat plebiscyt jest prowadzony w szerokiej formule, w której głosami naszych Czytelników nagradzani są nie tylko zawodnicy, lecz także trenerzy, drużyny i ludzie sportu wszystkich dyscyplin i wszystkich szczebli. Patronem plebiscytu jest Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Wyjątkowa edycja plebiscytu

Jednak tegoroczna edycja akcji będzie wyjątkowa. Pandemia koronawirusa zmieniła wszystkie dziedziny życia - także sport. Wydarzenia sportowe, zarówno mniejsze, gminne i powiatowe, jak i te największe na świecie jak Igrzyska Olimpijskie w Tokio, zostały odwołane, a w zawodach, które się odbyły, nie mogli wziąć udziału kibice. Ograniczenia związane z pandemią zmieniły terminarze rozgrywek, a wielu zawodnikom i ludziom sportu nie udało się uniknąć zachorowania.

Biorąc pod uwagę te wyjątkowe okoliczności postanowiliśmy, że w tym roku środowisko sportowe naszego regionu docenimy w dłuższej perspektywie ostatniego dziesięciolecia.

Sześć kategorii i dwa etapy

Głosami naszych Czytelników zostaną przyznane tytuły najpopularniejszego Sportowca Dekady (osobno wśród kobiet i mężczyzn), Trenera Dekady i Drużyny Dekady. Nagrodzimy także menedżerów sportu, organizatorów i animatorów życia sportowego przyznając głosami Czytelników tytuł Działacza Sportowego Dekady.

Podobnie jak w poprzednich edycjach plebiscytu tak i w tym roku zaprezentujemy też młodych sportowców, którzy są na początku swojej kariery. W tym przypadku tytuł Sportowy Talent nie będzie oczywiście dotyczyć dekady.

Kandydatów do wyróżnień nominują dziennikarze z naszego działu sportowego, kluby i związki sportowe oraz nasi Czytelnicy.

Głosowanie zostanie przeprowadzone w dwóch etapach. Najpierw laureaci w każdej kategorii zostaną wybrani osobno w miastach i powiatach naszego województwa. Zwycięzcy awansują do wojewódzkiego finału zachowując głosy zdobyte od początku głosowania. Spośród nich zostaną wybrani zdobywcy głównych tytułów i nagród w kategoriach Sportowcy Dekady, Trener Dekady i Drużyny Dekady, a także Sportowy Talent Roku. W kategorii Działacz Sportowy Dekady głosowanie będzie prowadzone w jednym, wojewódzkim etapie.

Sportowców
nagrodzi także kapituła

Niezależnie od wyboru najpopularniejszych sportowców w głosowaniu Czytelników, Kapituła Plebiscytu pod przewodnictwem Jakuba Gudera, szefa redakcji sportowej Gazety Wrocławskiej najpierw nominuje sportowców i trenerów do tytułu Najlepszego Sportowca i Trenera Roku 2020, a następnie spośród nich wybierze zdobywców tego tytułu. Na końcowe wyniki tej klasyfikacji zwyczajowo będą też miały wpływ głosy Czytelników, bowiem do sumy punktów przyznanych przez Kapitułę doliczone zostaną punkty z głosowania Czytelników.

Wybierz kategorię
KLIKNIJ i GŁOSUJ
Sportowiec Roku
Trener Roku

_____________________

SPORTOWIEC ROKU 2020. Życie nie znosi pustki. Sport także. Dlatego właśnie w tym trudnym czasie sportowcy starali się za wszelką cenę zachować chociaż pozory normalności. Doceniamy to i dlatego - jak co roku - wybierzemy najlepszego sportowca i trenera roku na Dolnym Śląsku. Już po raz 68. Tradycja zobowiązuje.Primus inter pares, najlepszego wśród równych, wybierać mieliśmy po igrzyska olimpijskich w Tokio. Miał być wielki bal, huczne podsumowanie sukcesów. Igrzysk nie było, a finał 68. Plebiscytu Gazety Wrocławskiej też będzie miał skromniejszy charakter. Nie mniej jednak wielu zawodników (pod okiem wybitnych trenerów) osiągnęło w mijającym roku świetne wyniki, chociaż często na imprezach niższej rangi.Zwyciężczyni sprzed roku pływaczka Alicja Tchórz poprawiła rekord Polski. Żużlowcy Sparty Wrocław zgarniali medale hurtem, chociaż zabrało złota drużynowych mistrzostw Polski. Weteranka Maja Włoszczowska zawiesiła na szyi srebrny medal MŚ w maratonie MTB.Lista nominowanych sportowców wciąż jest otwarta. Jeśli macie jakieś sugestie - piszcie (sportowiec@gazeta.wroc.pl). Głosowanie rozpocznie się w piątek (18.12) i potrwa do do środy, 20 stycznia, do godz. 22. Jak zawsze wpływ na ostateczną kolejność mają głosy czytelników oraz zdanie naszej plebiscytowej kapituły. Laureatów poznamy na przełomie stycznia i lutego.WAŻNE! Do kolejnych nominacji przejdziesz za pomocą strzałek lub gestów na telefonie.

Sportowiec Roku 2020 Gazety Wrocławskiej - NOMINACJE (ZDJĘCIA)

Multimedialna gala sportu

Po zakończeniu głosowania odbędzie się multimedialna gala Plebiscytu Sportowego, która będzie emitowana w naszym serwisie internetowym. Podczas gali zostaną zaprezentowani wszyscy laureaci w każdej kategorii z każdego miasta i powiatu.

Nagrody dla laureatów

Zwycięzcy w każdej kategorii plebiscytu z każdego miasta i powiatu otrzymają:

  • dyplom gratulacyjny potwierdzający zdobycie tytułu Sportowca Dekady - Kobiety, Sportowca Dekady - Mężczyźni, Trenera Dekady, Drużyny Dekady lub Sportowego Talentu Roku w mieście lub powiecie
  • medal Plebiscytu Sportowego
  • awans do wojewódzkiego finału plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów

W wojewódzkim finale na zwycięzców czekają nagrody finansowe w wysokości 2000 złotych za zdobycie pierwszego miejsca oraz 1500 złotych i 1000 złotych za zdobycie odpowiednio miejsca drugiego i trzeciego.

Ważne terminy

  • Głosowanie w pierwszym, miejskim i powiatowym etapie plebiscytu rozpocznie się w poniedziałek, 14 grudnia i będzie trwać do piątku, 8 stycznia 2021, do godz. 22:00.
  • Zgłoszenia kandydatów do nagród będą przyjmowane do piątku, 18 grudnia.
  • Zwycięzcy w każdej kategorii, z każdego miasta i powiatu awansują do wojewódzkiego finału zachowując głosy zdobyte w pierwszym etapie głosowania.
  • W poniedziałek, 11 stycznia 2021 r. o godz. 12:00 rozpocznie się głosowanie w finale wojewódzkim.
  • Będzie ono trwać do środy, 20 stycznia, do godz. 22:00
  • W środę, 13 stycznia 2021 r. wszyscy finaliści zostaną zaprezentowani na łamach gazety.

_____________________

Informacji o akcji udziela:
Patrycja Kondziałka
tel. 502 499 808
(pn-pt w godz. 9-15)

Regulamin akcji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Przejdź na stronę główną Gazeta Wrocławska