4,6 tony miłości już w Zarządzie Dróg i Utrzymania Miasta (ZDJĘCIA)

JEW
fot. Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu
Trwa przygotowywanie mostu Tumskiego do gruntownego remontu. Zanim jednak rozpoczną się właściwe prace, trzeba wyczyścić most z kłódek. Wykonawca prac - firma Dromosttor ściągnęła już około 1/3 wszystkich kłódek powieszonych na zabytkowym moście. Trafiły one właśnie na teren Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu. Przewieziono je w specjalnych dużych workach, a cały transport waży 4,6 tony! Jeśli okaże się, że to rzeczywiście 1/3 wszystkich kłódek, to całość będzie ważyła nawet 14 ton! Ile to kłódek? Można przyjąć założenie, że przeciętna kłódka, taka średniej wielkości, waży około 0,5 kg. Jeśli tak, to w 14 tonach będzie ich nawet 28 tysięcy! A cyfra ta pewnie przekroczy 30 tys. bo średnia 0,5 kg na kłódkę może być nieco zawyżona. Tyle miłości w ZDiUM-ie chyba jeszcze nie widzieli...

Nie lekceważ migreny. To może być niebezpieczne!

Wideo

Komentarze 36

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Kłódki należy sprzedać i oddać najbardziej potrzebującym. Na przykład Kościołowi.

A
Ann

Też proponuję zrobienie jakiejś rzeźby z kłódek. Nie musi stać na Ostrowie Tumskim, ale np. w pobliżu bulwarów?

G
Gość
2019-07-23T07:47:25 02:00, Nn:

Wszystkie kłódki wywieść na złom, a zarobione pieniądze przeznaczyć na cele charytatywne. Proste i dodatkowo pomoże się osobom potrzebującym.

JESTEM ZA!

N
Nn

Wszystkie kłódki wywieść na złom, a zarobione pieniądze przeznaczyć na cele charytatywne. Proste i dodatkowo pomoże się osobom potrzebującym.

M
Majka

I tak będę walczył o odszkodowanie. Z jakiej racji moją własność ktoś pociął i zabrał? No właśnie. Teraz sprawa trafi do prokuratury, a za pewne skończy się sprawą w sądzie

d
dr.prozac
2019-07-22T21:27:42 02:00, Oko:

Moze przetopić to wszystko na duze serce z kłódka i postawić obok mostu??? Gazeto Wrocławska działaj ?

tabletki wzięłaś ?

G
Gość

Ciekawe kiedy debile znowu zaczną wieszać

G
Gość

Po pierwsze to kłódka waży może max 200-250g a na pewno nie 0.5 kg. I po drugie: "A cyfra ta pewnie przekroczy 30 tys". Cyfra? Serio?

M
Mysz
2019-07-22T21:27:42 02:00, Oko:

Moze przetopić to wszystko na duze serce z kłódka i postawić obok mostu??? Gazeto Wrocławska działaj ?

Rozumiem że się tym zajmiesz wraz z kosztami

G
Gość
2019-07-22T20:51:37 02:00, Q:

I wciąż płaczę...

Spotkamy się? pomożesz mi dojść do siebie.

2019-07-22T21:09:02 02:00, Gość:

No co, już ci faja zmiękła, powietrze zeszło z kozaka? Dawaj adres spotkamy się na randkę i ci pomogę jak to sobie wymarzyłeś ;] mogę wziąć ze sobą paru wysportowanych kumpli gustujących w takich jak ty wyszczekanych, zniewieściałych kłódkowych chłoptasiach-romantykach ;] pobaraszkujemy sobie po męsku, co ty na to? myślisz że igraszki z umięśniionymi mężczyznami pomogą ci dojść do siebie? ;]

fajnych masz kolegów

O
Oko

Moze przetopić to wszystko na duze serce z kłódka i postawić obok mostu??? Gazeto Wrocławska działaj ?

G
Gość
2019-07-22T20:35:49 02:00, Gość:

Dobre te komentarze, nie zaślińcie się tylko, tak łatwo Was sprowokować, a i ch** ludziom do tego co ja robię i inni ludzie (tak, tak sobie napisałem, bo jestm wyżej - zaraz będzie morze G). Zobaczcie trochę świata i później kaleczcie palce od pisania pierdół.

ps napisałem kulturalnie, ale barany co ich stara skopała iwlazła na głowę musiały swoje bzdety pisać, wiesz kim jestem jeden z drugim, że masz prawo tak pisać? :) no nie możesz tego wiedzieć, ale piszesz.

Powodzenia, ja piję piwo i czekam na więcej komentarzy!

2019-07-22T20:47:50 02:00, Gość:

No i się kłódkowy chłoptaś popłakał, a kogo ty w ogóle smarku pouczasz? Zaśmiecasz przestrzeń publiczną złomem którego zdjęcie wymaga narzędzi i zapłaty za pracę fachowców, słoma ci z butów wystaje, nie potrafisz się wysłowić w języku ojczystym, wymiotujesz prostackimi wulgaryzmami, a mimo tego śmiesz ludzi pouczać żeby zobaczyli "trochę swiata"? Przecież sam w du/pie byłeś i gó/wno widziałeś, koniec tematu, pij dalej to swoje piwko nieudaczniku.

2019-07-22T20:51:37 02:00, Q:

I wciąż płaczę...

Spotkamy się? pomożesz mi dojść do siebie.

2019-07-22T20:57:32 02:00, Gość:

Dawaj podaj adres kozaku ;] chciałbyś żebym ci usiadł na klacie?

Hehe, buc goni buca , a ze strachu kuca

Q
Q

:) Dobranoc, będziecie spać dobrze myślę.

Pozdrawiam

G
Gość
2019-07-22T20:51:37 02:00, Q:

I wciąż płaczę...

Spotkamy się? pomożesz mi dojść do siebie.

No co, już ci faja zmiękła, powietrze zeszło z kozaka? Dawaj adres spotkamy się na randkę i ci pomogę jak to sobie wymarzyłeś ;] mogę wziąć ze sobą paru wysportowanych kumpli gustujących w takich jak ty wyszczekanych, zniewieściałych kłódkowych chłoptasiach-romantykach ;] pobaraszkujemy sobie po męsku, co ty na to? myślisz że igraszki z umięśniionymi mężczyznami pomogą ci dojść do siebie? ;]

Q
Q

Panowie i Panie, zobaczcie od czego to się zaczeło. I jak macie rozum, to sami stwierdzicie, że ani ze mnie małolat, ani to nie ja zacząłem te gadkę, choć tak myślicie - po prostu tak jest w 9/10 przypadków, uderz w stół a nożyce się odezwą.

Co teraz nie napiszę to i tak nic pewnie nie zmieni, ale poważnie dajcie sobie luz i zobaczcie co ja w pierwszej wiadomości napisałem.

Zostało mi ostatnie piwo, a tu gdzie jestem jest ono dość smaczne.

Dodaj ogłoszenie