40 milionowy pasażer Kolei Dolnośląskich dojechał dziś do...

  40 milionowy pasażer Kolei Dolnośląskich dojechał dziś do Wrocławia. Kto to?

  JEW

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  40 milionowy pasażer Kolei Dolnośląskich dojechał dziś do Wrocławia. Kto to?
  1/11
  przejdź do galerii
  Pasażerowie jadący jak co dzień pociągiem KD relacji Jelenia Góra - Wrocław (przyjazd do Wrocławia o godz. 8.30) mieli dziś rano nie lada niespodziankę. Właśnie w tym pociągu znajdował się 40-milionowy pasażer przewieziony przez spółkę Koleje Dolnośląskie. Dziś rano jeszcze nie było wiadomo, kto to będzie.
  Pasażerowie i sam bohater dowiedzieli się o tym już na pokładzie pociągu, tuż przed ostatnią stacją - Wrocław Główny. System komputerowy wskazał, że 40-milionowym pasażerem jest pan Paweł, programista dojeżdżający do pracy we Wrocławiu. Zaskoczenie młodego człowieka było ogromne, bo dopiero przy sprawdzaniu biletów dowiedział się, że to właśnie jego numer biletu jest tym wyjątkowym.

  Przewiezienie 40 milionów pasażerów zajęło Kolejom Dolnośląskim 10 lat.
  Z tej okazji regionalny przewoźnik zorganizował na Dworcu Głównym we Wrocławiu wyjątkowe wydarzenie. Były balony, tort oraz prezent dla jubileuszowego pasażera - voucher na przejazdy pociągami Kolei Dolnośląskich.

  Jaki prezent otrzymał pan Paweł? To voucher na przejazdy wszystkimi pociągami Kolei Dolnośląskich przez pół roku! - Super, zaoszczędzę na tym sporo pieniędzy i będę miał dodatkową pulę na kupno prezentów na święta dla moich najbliższych - mówił najszczęśliwszy dziś pasażer Kolei Dolnośląskich.

  2018 to niezwykle udany rok dla przewoźnika kolejowego z Dolnego Śląska. Sukces połączeń transgranicznych do Trutnova oraz Adršpach, wysoki wzrost pasażerów korzystających z kolei w regionie, inwestycje w nowoczesny tabor - to jedne z najważniejszych wydarzeń w 2018 roku.

  - Koleje Dolnośląskie to przede wszystkim niezwykle atrakcyjna oferta dla wszystkich podróżujących po naszym regionie, którzy w komfortowych warunkach mogą dojechać do pracy, czy szkoły, ale również poznać najciekawsze miejsca na Dolnym Śląsku. Stawiamy na stały rozwój stąd kolejne inwestycje w nowoczesny tabor, czy systemy informacji pasażerskiej. Jestem przekonany, że dzisiejsze wydarzenie to wstęp do kolejnych ważnych sukcesów Spółki - mówił Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski.

  - Kiedy przychodziliśmy do Urzędu Marszałkowskiego notowaliśmy 2 miliony pasażerów rocznie. Nie tak dawno w ciągu jednego miesiąca z usług KD skorzystało aż milion osób. To właśnie dzięki tak szybkiemu rozwoju Spółki możemy dzisiaj cieszyć się, że z Kolei Dolnośląskich skorzystało aż 40 milionów pasażerów. Chcemy utrzymać ten trend i pobijać kolejne rekordy - dodaje Jerzy Michalak, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego. - Mieszkańcy regionu konsekwentnie wybierają kolej, co nas oczywiście bardzo cieszy. Bezpieczeństwo, komfort podróży a także życzliwa obsługa to tylko niektóre powody, dla których warto wybrać Koleje Dolnośląskie.

  ZOBACZ TAKŻE: CO ZE ZMIANĄ CZASU?

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo