35. Przegląd Piosenki Aktorskiej: kobiety w finale Konkursu...

  35. Przegląd Piosenki Aktorskiej: kobiety w finale Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki

  Małgorzata Matuszewska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Siedem wokalistek znalazło się w finale Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki. Rada Artystyczna wybrała je z 17 wykonawców (jednym z nich był zespół), którzy 21 marca zaśpiewali w II etapie Konkursu w Teatrze Muzycznym Capitol.
  35. Przegląd Piosenki Aktorskiej: kobiety w finale Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki

  ©Łukasz Giza

  W finale znalazły się:
  Klara Broda – wrocławianka, którą zainteresowania teatrem zaprowadziły w 2012 roku. do Studium Musicalowego Capitol. W beżowym kombinezonie i kasu na głowie zaśpiewała Youkali (słowa: Roger Fernay, muzyka: Kurt Weil, tłumaczenie: Rafał Dziwisz). Jako drugą piosenkę, zaśpiewaną na klęczkach, boso, nad wiaderkiem wody, do którego włożyła głowę), wybrała Wieczny problem z repertuaru Agnieszki Chylińskiej.
  Karolina Czarnecka – absolwentka Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, studentka wydziału aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie. Wśród dokonań artystycznych Pani Karoliny znalazł się m.in.
  finał konkursu piosenki kabaretowej im. Jeremiego Przybory, a w kręgu jej zainteresowań pojawia się oprócz teatru i literatury, także elektroniczna muzyka folkowa. Ku wielkiej uciesze publiczności, zaprezentowała: Hera, koka, hasz, LSD z repertuaru The Tiger Lilies i Fernand Jacquesa Brela.
  Natalia Lubrano – wrocławianka, od kilkunastu lat związana z Rochecorbon we Francji, gdzie - jak mówi - prowadzi podwójne życie w roli matki i żony. Pochodzi z muzykującej rodziny, tworzy muzykę, pisze teksty, i śpiewa. Na polskiej scenie muzycznej znana jest z wieloletniej współpracy ze środowiskiem wrocławskich hip-hopowców i z zespołem Miloopa, z którym wydała trzy albumy. W 2012 ukazała się solowa płyta wokalistki - R.E.S.P.E.C.T. Spowita w czerwień śpiewała czerwona na niej sukienka, w piosence Wariatka tańczy Agnieszki Osieckiej i Seweryna Krajewskiego oraz (po francusku) Avec le temps z muzyką i słowami Leo Ferre.
  Irena Melcer – od kilku lat próbuje realizować swoje teatralne i filmowe pasje na studiach w warszawskiej Akademii Teatralnej. Do swoich zawodowych sukcesów zalicza spotkanie z Krystyną Jandą, Janem Jakubem Kolskim i Robertem Glińskim na planach ich najnowszych filmów i spektakli. Z wdziękiem Lolity i pewną wulgarnością zaśpiewała: Nie hajtaj się The Tiger Lillies, Komu ja (autorzy: Grzegorz Ciechowski i Fiolka) oraz Wesołą Wielkanoc Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego.
  Katarzyna Pośpiech – pochodzi z wielkopolskiego Tuliszkowa. W tamtejszym Domu Kultury rozpoczęła w wieku 6 lat swoją przygodę ze sztuką, a obecnym jej etapem są studia na II roku Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie. W eleganckiej, ołówkowej, białej spódnicy i czarne bluzce, zaśpiewała trzy piosenki: Tango marynarzy Bertolta Brechta i Kurta Weila, Nie będziesz Tomasza Wachnowskiego – prezentując piękny, wysoki głos. Jury poprosiło ją o trzecią piosenkę i obniżenie mikrofonu, który zasłaniał nieco twarz. Piękna była jej interpretacja Tanga z pistoletem (autorzy: Mona Mur i Grzegorz Ciechowski).
  Ewelina Przybyła - tegoroczna dyplomantka PWST w Krakowie, miłośniczka czarnych brzmień i muzyki folk
  Z Z iskrą wykonała: Ubóstwiam drakę (słowa: Jeremi Przybora, muzyka: Jerzy Wasowski) i Detoks (autorzy: Patrycja Kowańska, Ewelina Przybyła, muzyka: Dawid Sulej Rudnicki).
  Paulina Walendziak – uczennica Policealnego Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych w Toruniu. Zaśpiewała Warszawo ma i przyciągnęła uwagę publiczności skupieniem w Kto tam u ciebie jest.
  Koncert Finałowy odbędzie się 28 marca na Dużej Scenie Teatru Muzycznego Capitol (godz. 16 i 20.30).
  Nagrody w Konkursie Aktorskiej Interpretacji Piosenki 35. PPA to Grand Prix – statuetka Tukana Złotego i 25 tys. zł, statuetki Tukana Publiczności i Tukana Dziennikarzy oraz nagroda Stowarzyszenia Autorów ZAiKS – 10 tys. zł za najlepsze wykonanie polskiej piosenki. Wszystkie wokalistki dostaną za wejście do Finału nagrodę w wysokości 3 tys. zł.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  trzeba nie lada warsztatu aktorskiego

  przejeta do glebi (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  takze glosowego, zeby wyspiewac to siebie 'niezniesienie w sobie', wydaje mi sie, ze Klara Broda wyspiewala krzyczac to, czego inaczej wyspiewac by sie nie dalo, no chyba, ze poszlibysmy w piosenke...rozwiń całość

  takze glosowego, zeby wyspiewac to siebie 'niezniesienie w sobie', wydaje mi sie, ze Klara Broda wyspiewala krzyczac to, czego inaczej wyspiewac by sie nie dalo, no chyba, ze poszlibysmy w piosenke dramatyczna typu Lara Fabian albo nasza Ewe Demarczyk. Brawo, poczekam az Klara znajdzie prawdziwie swoja, a moze - dojrzala ekspresje, bo wtedy bedzie to pewnie uczta nie tylko formy.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  trzeba nie lada warsztatu aktorskiego

  przejeta do glebi (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  ale takze glosowego, zeby wyspiewac to siebie 'niezniesienie w sobie', wydaje mi sie, ze Klara Broda wyspiewala krzyczac to, czego inaczej wyspiewac by sie nie dalo, no chyba, ze poszlibysmy w...rozwiń całość

  ale takze glosowego, zeby wyspiewac to siebie 'niezniesienie w sobie', wydaje mi sie, ze Klara Broda wyspiewala krzyczac to, czego inaczej wyspiewac by sie nie dalo, no chyba, ze poszlibysmy w piosenke dramatyczna typu Lara Fabian albo nasza Ewe Demarczyk. Brawo, poczekam az Klara znajdzie prawdziwie swoja, a moze - dojrzala ekspresje, bo wtedy bedzie to pewnie uczta nie tylko formy.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  do kave

  :) (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  Klara Broda idioto to po 1 a po 2 nie ma wady wymowy

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wyjątkowo słaby koncert

  kave (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

  z tego grona na jedyne uznanie zasługuje Ewelina Przybyła - Detoks był fenomenalny, szkoda, że nie wybrano Urszuli Chrzanowskiej - wspaniała w Kołysance Rosemary oraz zespołu Podwójne dno -...rozwiń całość

  z tego grona na jedyne uznanie zasługuje Ewelina Przybyła - Detoks był fenomenalny, szkoda, że nie wybrano Urszuli Chrzanowskiej - wspaniała w Kołysance Rosemary oraz zespołu Podwójne dno - genialne babskie teksty i pastiszowe wykonanie - reszta szkoda komentować, wybrano finalistkę z wadą wymowy (Klaudia Broda), pseudo Kayah - Natalia Lubrano i kilka wysokich głosików - z roku na rok naprawdę coraz mniej dobrych śpiewających kandydatów.Poza tym powinien być zakaz śpiewania w obcych językach - polski jest trudnym językiem do śpiewania i dobry śpiewający aktor właśnie w nim powinien się wykazać - całość była bardzo męcząca i wręcz nudna zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo