20. rocznica wizyty Jana Pawła II we Wrocławiu [PROGRAM OBCHODÓW]

MAL
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Fot. Janusz WóJtowicz / Polskapresse
Udostępnij:
Mija 20 lat od wizyty papieża Jana Pawła II na Dolnym Śląsku oraz 46. Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego, który w 1997 roku odbył się we Wrocławiu. Było to wówczas jedno z najważniejszych wydarzeń religijnych w Europie Środkowo-Wschodniej. Z tej okazji miasto Wrocław, Ośrodek Pamięć i Przyszłość i Archidiecezja Wrocławska przygotowały wiele wydarzeń, w których mogą uczestniczyć mieszkańcy Wrocławia.

31 maja 1997 roku papież Jan Paweł II rozpoczął we Wrocławiu swoją VI pielgrzymkę do Polski. Była ona związana z 46. Międzynarodowym Kongresem Eucharystycznym, który zorganizowano we Wrocławiu. W czasie trwającej 11 dni pielgrzymki Jan Paweł II odwiedził także Legnicę, gdzie koronował obraz Matki Bożej Łaskawej z Krzeszowa. Papież przeleciał też śmigłowcem nad Bramą III Tysiąclecia na Lednickich Polach.

Kardynał Henryk Gulbinowicz na łamach Gazety Wrocławskiej mówił, że szczególnie dumny przed papieżem w czasie 46. Kongresu był z frekwencji, na spotkaniach, reprezentowane były wszystkie kontynenty świata.

Z okazji dwudziestej rocznicy wizyty papieża Jana Pawła II na Dolnym Śląsku oraz organizacji 46. Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego, miasto Wrocław, Ośrodek Pamięć i Przyszłość i Archidiecezja Wrocławska przygotowały wiele wydarzeń, w których mogą uczestniczyć mieszkańcy Wrocławia.

Program obchodów rocznicy Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego we Wrocławiu:

2 czerwca
godz. 18.00 - koncert L.U.C, Tau, Bovska, Rebel Babel Ensamble
miejsce: plac przed Centrum Historii Zajezdnia, ul. Grabiszyńska 184, Wrocław

6 czerwca
godz. 18.00 - debata „PRAWDA–ZAUFANIE–WSPÓLNOTA”, ks. prof. Andrzej Szostek MIC, dr Rafał Dutkiewicz, Joanna Szczepkowska, moderator – Maciej Zięba OP
miejsce: Centrum Historii Zajezdnia, ul. Grabiszyńska 184, Wrocław

8 czerwca
konferencja „To czyńcie na moją pamiątkę”
godz. 9.00 - Msza Święta, przewodniczy abp Józef Kupny, Metropolita Wrocławski, homilia – bp Jacek Jezierski, biskup elbląski
miejsce: Katedra pw. św. Jana Chrzciciela, Wrocław
godz.10.30 - wykłady: abp Piero Marini (Watykan), ks. prof. René Roux (Lugano), ks. prof. Henryk Witczyk (KUL), ks. prof. Krzysztof Pawlina (PWT Warszawa), ks. prof. Włodzimierz Wołyniec (PWT Wrocław)
godz. 14.00 - panel dyskusyjny: abp Piero Marini, bp dr Adam Bałabuch, ks. prof. Renato Roux, ks. prof. Krzysztof Pawlina, moderator: ks. dr hab. Dominik Ostrowski
miejsce: Aula Papieskiego Wydziału Teologicznego, pl. Katedralny 1, Wrocław
godz. 15.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu, przewodniczy: bp Jacek Kiciński
miejsce: Katedra pw. św. Jana Chrzciciela, Wrocław

12 czerwca
godz. 12.00 - wykład abp. Borysa Gudziaka „Prawda–zaufanie-wspólnota”
miejsce: Ratusz, Sala Wielka, ul. Rynek 1, Wrocław
godz. 18.00 - debata „Jan Paweł II do wrocławian” prof. Jan Miodek, Maciej Zięba OP, dr Jacek Pluta, moderator - ks. prof. Grzegorz Sokołowski
miejsce: Barbara, ul. Świdnica 8B, Wrocław

24 czerwca
godz. 18.30 - uroczysta Msza Święta w intencji mieszkańców z okazji Święta Wrocławia, przewodniczy abp Józef
Kupny
miejsce: Katedra pw. św Jana Chrzciciela, Wrocław
godz. 21.00 - msza muzyczna "MISSA BEATIFICATIONIS" i oratorium "PRZYMIERZE", Michał Lorenc
miejsce: plac przed Katedrą
godz. 22.30 - pokaz fontanny multimedialnej poświęcony Janowi Pawłowi II
miejsce: pergola przy Hali Ludowej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 32

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

R
Rozbawiona
Wybór tego wadowickiego komedianta na piotrowy stolec to największe nieszczęście, zaraz po IIWŚ, które spadło na Polskę w XXw. i najkosztowniejsze od czasu potopu szwedzkiego. To m.in. przez tego typa Polska płaci przeogromny haracz watykańskiemu państewku, Polacy są dziś tanimi wyrobnikami na zachodzie, a polskie dzieci są bezkarnie męczone przez czarne pasożyty. Niech będzie przeklęty na wieki za swoje ''dokonania''.
To CIA przepchnęło wybór Karolka na pana papieża, ale w zamian żądali od antypolskiego kościółka katolickiego wspierania i finansowania zadym w stoczniach, kopalniach itp., aby rozwalić wspaniałą Polskę Ludową i przejąć nasz majątek narodowy, następnie rozprzedając i zadłużając nasz kraj. Tak właśnie toczyły się losy ówczesnej polityki, zimnej wojny ze wschodem. Już w latach 60 amer. politycy mówili, że gdyby tylko Polacy mieli swojego papieża, poszli by za nim i komuna by upadła. I tak JP II zdradził i zniszczył nasz kraj.
W 1963 wypuszczono gniot pt. Sandały Rybaka, pięć lat później nakręcono film z gwiazdorska obsadą m.in. z A.Queenem i L.Olivierem, aby wysondować reakcje zachodnich społeczeństw na obsadzenie piotrowego stolca jakimś przybyszem z dalekiego kraju, słowiańskiego demoludu. Poczekano kilka lat, umarł jeden papież, potem załatwiono kolejnego, który nie miał nim zostać i za dużo się wtrącał w firmę, no i tak wytypowano naszego aktorzynę. Nawet w sanktuarium JP2 w Krakowie jest kaplica Amerykańska, którą święcił w maju apb John Myers z Newark. Jest tam też karolkowy kajak, który się nazywa Tłusty Bąk i został uznany za relikwię, więc można się do niego modlić :)
Czy Polaków naprawdę tak łatwo ogłupić: żeby zupełnie wyłączyli własny rozum wystarczy żeby głęboko uwierzyli w bajki o panu bozi mieszkającym na chmurce? Czy kraj nad Wisłą nadal będzie pokrywał się setkami nowych pomników szkaradków, coraz bardziej nieudolnie oddających największego kremówkarza świata? Czy jedyną dziedziną gospodarki, w której Polska potrafi osiągać wybitne wyniki i w której może poszczycić się największymi na świecie osiągnięciami, pozostanie budownictwo sakralne? ]
.
no i co z tego, że przyjechał? zwierzchnik zaborcy od lat okradanego, biednego kraju. Trzeba zerwać konkodrat a nie podniecac sie zdrajca, który sprzedał kraj w zamian za wysokie kościelne stanowisko
S
Santo Subito
Jeżeli można cię obrazić w tej sposób.
M
Marek, DW
Czy to ten sam jp2 co bronił pedofilów, którzy gwałcili dzieci, zamiatał te sprawy pod dywan, a afrykańczykom zakazywał używania prezerwatyw by zarażali się HIV?
j
jak pączki w maśle
taki swięty.
j
jb
Zgłaszam popełnienie przestępstwa obrazy uczuć religijnych przez bydlaka podpisanego "czirt z nim" Domagam się ścigania
a
as
Ahmed, potwierdzasz to co o Was muzułmanach mówią: brak kultury, tolerancji i poszanowania cudzych przekonań. Mieszkasz pewnie już kilka lat w Polsce (robisz mało błędów, gratuluję) jesz nasz polski, katolicki chleb i co? Obrażasz ludzie którzy ciebie przygarnęli, dali dach na d głową, a ty co, obrażasz ich. W imię czego, kultu kozich wdzięków????Ahmed wstydź się. To co napisałeś świadczy że jesteś chamem bez kultury, dzikusem z pustyni i może być powodem deportacji!
w
w
mi to wisi!!!!
G
Gość
Arcybiskup Kupny broni księdza który żyje z kobietą
G
Gość
żałosny kraj.
c
ciekawski
Zemsta opatrzości?
g
gość
to jest raczej słaba : JP II przeszedł do historii , ale jako patron pedofilii .
Ó
ÓÓ
ÓÓ

masz już na „fb” /// kz / nszz / solidarnosc / organistow /10 ///
(opuść wszystkie znaki zostawiajac tylko face i nazwę związku z 10-tką!!!)

ÓÓ
m
może
Trzeba jeszcze obowiązkowo i pod karą więzienia wprowadzić modły w autobusach i tramwajach. A co nie wolno? Uchwali się ustawę w środku nocy i nad ranem szybko się ją podpisze i wydrukuje i gotowe. A co teraz k....a My.
N
No bo tak...
Modły już nie tylko w kościołach . Ale modły i krzyże w szkołach , modły na ulicach , modły w radiu , modły w TV itd itd. Więc alleluja i do przodu ciemny narodzie.
Dodaj ogłoszenie