100% sprzedaży lokali to “transakcje gotówkowe” – Prezes INWEA DEVELOPMENT o najnowszej inwestycji Partynicka Park we Wrocławiu

Materiał informacyjny - INWEA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA
Partynicka Park – Budynek od strony południowo-zachodniej
Partynicka Park – Budynek od strony południowo-zachodniej
Udostępnij:

Jak dotąd sprzedaż wszystkich lokali odbyła się za “gotówkę" - tak na dzień dzisiejszy wygląda to w naszej inwestycji Partynicka Park przy Parku Klecińskim we Wrocławiu. Mowa tutaj zarówno o kawalerkach inwestycyjnych, które zaczynają się od 277 tys. zł brutto jak i o mieszkaniach, wliczając w to również prawie 100-metrowe apartamenty z dużymi tarasami, których zakup przekracza kwotę 1 mln zł.

Mimo, że oddanie inwestycji wypada na początku przyszłego roku ze sprzedażą lokali dochodzimy do poziomu 50%. Patrząc na strukturę naszego klienta większość to inwestorzy, którzy dobrze znają wrocławski rynek nieruchomości i doskonale zdają sobie sprawę z atutów jakie daje lokalizacja naszej inwestycji Partynicka Park.

Postęp budowy w marcu 2022
Postęp budowy w marcu 2022

Po pierwsze jesteśmy dosłownie w samym Parku Klecińskim, co po okresie pandemii wg badań Cushman & Wakefield stało się jednym z 5 najważniejszych czynników dla przyszłych najemców i lokatorów. Po drugie świetna komunikacja ze strefą ekonomiczną Bielany Wrocławskie, w której pracuje już ponad 50 tys. osób daje ogromny potencjał najemców z międzynarodowych korporacji takich jak LG czy AMAZON.

Apartamenty z dużymi tarasami – Partynicka Park
Apartamenty z dużymi tarasami – Partynicka Park
Kawalerki z prywatnymi ogrodami – Partynicka Park
Kawalerki z prywatnymi ogrodami – Partynicka Park

Prognozy analityków Credit Agricole z 19.04.2022 przewidują, że tempo wzrostu cen mieszkań na rynku pierwotnym zmniejszy się do 9,8 proc. r/r w br. wobec 11,1 proc. w 2021r. Kolejne lata tj. 2023r. do 2025r. mają być to wzrosty pomiędzy 7,8% a 8,3% r.r.

Rzut kawalerki z proponowanym wyposażeniem - Partynicka Park
Rzut kawalerki z proponowanym wyposażeniem - Partynicka Park

Utrudniony dostęp do kredytu spowodował, że wiele osób, które nie zdążyło nabyć nieruchomości, jeszcze przez kilka lat będzie musiało wynajmować mieszkanie. W połączeniu z napływem ludności z Ukrainy znacząco zwiększy się popyt na wynajem co pozytywnie wpłynie na rentowność dla właścicieli mieszkań. Transakcja z poprzedniego tygodnia, czyli zakup przez szwedzki fundusz Heimstaden 400 mieszkań w Warszawie bezpośrednio od dewelopera potwierdza te trendy. W przypadku Partynicka Park fundusze również podchodziły do rozmów, ponieważ dostrzegły potencjał lokalizacji, jednak budynek jest zbyt kameralny i nie posiada minimalnej ilości 150 lokali, co jednocześnie jest plusem dla naszych klientów.

Wykończenie części wspólnych budynku Partynicka Park
Wykończenie części wspólnych budynku Partynicka Park

Realne 5,0-6,0% z wynajmu lokalu w połączeniu z 7,0-8,0% wzrostem cen nieruchomości wciąż daje szansę ochronić majątek przed ponad 10,00% inflacją, z którą jeszcze przez najbliższy czas będziemy się mierzyć.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie